23nd International Bagpipe Festival
STRAKONICE / 20th – 23th August 2020

Children

BLATENŠTÍ DUDÁCI ZUŠ BLATNÁ

BLATENŠTÍ DUDÁCI ZUŠ BLATNÁ

Vedoucí souboru: Martin Škanta

www.zus-blatna.cz

Dětský folklorní soubor Ondrášek

Dětský folklorní soubor Ondrášek

Dětský folklorní soubor Ondrášek zaujal své místo v kvetoucí základně folklorních souborů Lašska v září 2001. Od tohoto času je skupinou dětí ve věku od 3 dnes již do 15let, která se učí rozumět tradicím a zpracovávat je tak, aby jim porozuměly i řady obdivovatelů tradičního umění. 
Dětský taneční pohyb, taneční hry, květnaté nářečí Lašské a smysl pro krásu a radost z melodie, pohybu je obsahem souborové práce Ondrášku z Frýdku-Místku. 
Mozaika folklorních obrázků dělá radost nejen jim samotným, ale svou schopností otevřeně předávat prožitky také široké společnosti posluchačů. 
Dětskou skupinu tvoří malí tanečníci, zpěváčci a muzikanti. Společně se prezentují na různých formách kulturních akcí – vítání malých občánků města, folklorní festivaly, přehlídky souborů, programy pro domovy důchodců, tradiční zvykoslovní akce.

www.ondrasek.org/

Dětský folklorní soubor Prácheňáček (Strakonice)

Dětský folklorní soubor Prácheňáček (Strakonice)

Vedoucí souboru: Jaroslav Bašta, Sylva Svobodová

Strakonice

www.prachenacek.wz.cz

DĚTSKÝ SOUBOR CHOROŠEK při ZŠ, ZUŠ a MŠ Stachy

Vedoucí souboru: Lenka Jůzková Čížková

Dudácká muzika ZUŠ Strakonice

Zuš Strakonice

Folklorní soubor Bystřina

Folklorní soubor Bystřina

Folklorní soubor Bystřina byl obnoven v září roku 2010 ve městě Zliv a působí zde do dnes pod vedením Terezy Kadlecové. Nejprve působil jako součást ZUŠ Zliv, v roce 2014 se osamostatnil a vystupuje jako samostatný subjekt občanského sdružení Volnočasoví aktivity Hopihop o.s.
Soubor byl 3 roky čistě dětský, až v roce 2013 jsme založili i dospělou taneční složku.
Náš soubor čítá 30 dětí a 15 dospělých tanečníků. Mladší Bystřinka jsou děvčátka předškolního věku a nejmladší jsou necelé 3 roky. Druhá skupina Bystřina jsou děvčata z 1-5tříd zádkladní školy. Za necelých 5 let našeho působení má za sebou soubor několik vystoupení ku příležitosti dnu matek, oslav města Zliv, pořádáme vystoupení pro děti a důchodce, několik folklorních festivalů, zahraniční cesty, adventní program živý Betlém a další.

bystrina.cz/

STRAKOŇÁČEK

STRAKOŇÁČEK

Vedoucí souboru: Julie Vlčková

Strakonice